Občni zbor GMDS 2024 in predavanje

V četrtek, 14. marca 2024, bo ob 17:00 potekal redni občni zbor društva. Več informacij na naslednji povezavi.

Občnem zboru bo sledilo predavanje dr. Eve mencin Gale o geološkem in geomorfološkem razvoju medgorskih bazenov v severovzhodni Sloveniji, predvidoma ob 18:00.

Predavanji o skalnih podorih

Vabljeni na sklop dveh predavanj Mateje Jemec Auflič in Milana Kobala, ki bo v sredo, 20. aprila 2022, s pričetkom predvidoma ob 18:00 na Oddelku za gozdarstvo in obnovljive gozdne vire BF (Večna pot 83, Ljubljana). Tokrat se bosta predavanji dotikali skalnih podorov. Več informacij o prvem in drugem predavanju.

Pred predavanjema bo ob 17:00 izveden občni bor GMDS 2022. Več informacij.

Predavanje o raziskavah ledenega pokrova Grenlandije

Vabljeni na predavanje Matta Covingtona, ki bo v sredo, 10. novembra 2021, s pričetkom ob 17.10 na Oddelku za geografijo Filozofske fakultete UL (Aškerčeva 2, Ljubljana). Osrednja nota predavanja je ekspedicijsko raziskovanje težje dostopnih predelov Zemlje z vidika aktualnih področij globalnih geoznanosti.

Več informacij.