Strokovna ekskurzija: PODGORSKI KRAS in KANJON GLINŠČICE

Geomorfološko društvo Slovenije vas prijazno vabi na spomladansko strokovno ekskurzijo PODGORSKI KRAS IN KANJON GLINŠČICE, ki bo v soboto, 16. maja 2015.

Glavni namen ekskurzije je seznanitev z nekaterimi geomorfološkimi oblikami Podgorskega krasa in območja kanjona potoka Glinščice. Poudarek bo na korozijski uravnavi Podgorskega krasa, brezstropih jamah, ponornih jamah Beško-Ocizeljskega jamskega sistema in kanjonu Glinščice.

Zbirališče udeležencev bo ob 8.30 na parkirišču pri bencinskem servisu OMV na Kozini (na Mestnem trgu ob stari cesti, ne na avtocesti!!!). Predviden zaključek ekskurzije bo v poznih popoldanskih urah.

Pot: Kozina – Ocizla – ponorne jame Beško-Ocizeljskega sistema – po dolini potoka Griža v kanjon Glinščice in nazaj (peš)

Ekskurzijo bodo vodili Katia Štefanić, Aleš Grlj in Uroš Stepišnik.

Vabimo vas, da svojo udeležbo prijavite na elektronski naslov karel.natek@guest.arnes.si vključno do srede, 12. maja 2015, in se nam pridružite. Potrebujete lasten prevoz, malico, ustrezno obutev in veliko dobre volje.

Dobimo se torej v soboto, 16.5.2015, ob 8.30 na Kozini.

Geomorfološko društvo Slovenije