4. zborovanje slovenskih geomorfologov

Pliskovica, 7.-9. september 2018

Prvo obvestilo

Geomorfološko društvo Slovenije organizira že 4. zborovanje slovenskih geomorfologov, na katerem bodo predstavljena zadnja dognanja na področju proučevanja zemeljskega površja in z njimi povezanih procesov. Zborovanje je obenem priložnost, da še poglobimo vezi med različnimi znanostmi in stroko, ter prisluhnemo mlajšim generacijam, ki vstopajo v dinamičen in interdisciplinaren svet geomorfološkega raziskovanja. Tokratno srečanje pa bo obenem priložnost tudi za proslavitev 20. obletnice delovanja Geomorfološkega društva Slovenije, pri čemer se bomo na posebnem slavnostnem predavanju sprehodili po poteh, ki smo jih v tem času skupaj prehodili.

Osrednja tema tokratnega zborovanja je Geomorfologija slovenskega primorja, zato udeležence vabimo, da s prispevki predstavijo svoje raziskave povezane z osrednjo temo. Na zborovanju pa lahko obenem sodelujejo tudi s preostalimi zanimivi dognanji, ki so vezane na ostale pokrajine.

Kraj dogajanja in bivanje:
Hostel Kras Pliskovica, Pliskovica 11, 6221 Dutovlje
Strošek namestitve za dve nočitvi z zajtrkom znaša 35 EUR.

Kotizacija:
Kotizacija, ki vključuje udeležbo na zborovanju ter zbornik z izvlečki in opisi ekskurzij, znaša:

50 EUR
40 EUR za upokojence
30 EUR za študente (predložijo veljavno potrdilo o šolanju)

Plačilo nastanitve in kotizacije bo mogoče na zborovanju.
Udeleženci si prevoz zagotovijo sami.

Okviren program

dopoldne popoldne zvečer
petek,

7. 9. 2018

prihod udeležencev

predavanja

predstavitve posterjev ter

kratka predavanja iz tujine

sobota,

8. 9. 2018

ekskurzija predavanja slavnostno predavanje ob 20 letnici GMDS
nedelja,

16. 9. 2018

ekskurzija

Prispevki
Udeleženci pripravijo izvlečke prispevkov, ki bodo objavljeni v zborniku (2.500 znakov brez presledkov). Ob oddaji izvlečka je potrebno navesti način predstavitve, vendar bo odločitev (ustna predstavitev v obliki predavanja ali poster) sprejel organizacijski odbor Zborovanja.

Predavanja: 10 minut za predavanje + 5 minut za diskusijo

Posterji: višina x širina 900 x 700 mm

Rok za oddajo izvlečkov je 30. junij 2018.

Prijave in oddaja prispevkov:
Rok za prijavo na zborovanje je 30. junij 2018.

Prijavni obrazec in obrazec za prijavo prispevka sta dostopna na dnu te spletne strani.

Za dodatne informacije se obrnite na organizatorje na e-mail geomorfologi.2018@gmail.com

Drugo obvestilo bo objavljeno 10. avgusta 2018.

Organizacijski odbor
Mateja Ferk, ZRC SAZU, Geografski inštitut Antona Melika
Jure Tičar, ZRC SAZU, Geografski inštitut Antona Melika
Tomislav Popit, Univerza v Ljubljani, Oddelek za geologijo
Andrej Mihevc, ZRC SAZU, Inštitut za raziskovanje krasa
dr. Petra Gostinčar, Sinergise, laboratorij za geografske informacijske sisteme

PRIJAVA UDELEŽENCA / Rok prijave: 30. junij 2018

Prijava je mogoča le v elektronski obliki. Prijavite se prek SPLETNE PRIJAVNICE.

PRIJAVA POVZETKA / Rok prijave: 30. junij 2018